Kaplama

kesit

Kaplama

Mage; Dünya’da “Metal Yüzeylere Cam Kaplama” teknolojilerine sahip olan tek firmadır. Noral ve SKY markalarının demir döküm yemek pişiricilerinin yüzeylerini, kendi patentli cam kaplama ile kaplayarak ömür boyu dayanıklı ve %100 hijyen şartlarına haiz ürünler haline getirmektedir.

Mage Tasarım, hem yüksek teknolojisiyle geliştirdiği metal yüzeyleri cam kaplama tekniğini uygulayarak, dökme demirden imal edilmiş olan pişirme kaplarının tüm yüzeylerini kaplama tesisi, hem de bu teknolojiyi kendi ürünlerinde de kullanmak isteyen üreticilerin ürünlerini kaplama hizmeti vermektedir.

Mage Tasarım, patenti kendisine ait olan metal yüzeyleri korozyona ve çizilmelere karşı cam ile kaplama hizmeti sunmaktadır. Mage Tasarım, Sahip olduğumuz bu know-how ımız ile Bünyesinde farklı sektörlere yönelik ve o sektörlerin problemi olan metallerin korozyonuna ve asidik ve bazik ortamlardaki istenmeyen şartların ortadan kaldırılmasına yönelik, insan sağlığına hiçbir negatif etkisi olmayan cam kaplama hizmetini Müşterilerine Sunmaktadır. Bunlar; Emaye ve Kimyasal boya ile istenmeyen şartların otadan kaldırılmasının istendiği tüm sanayi ve özellikle insan ile birebir temasının olduğu malzeme ve ortamlara yönelik ürünlerin kaplanmasıdır.
Firmamızın sahip olduğu ve Dünya’ da tek uygulayıcısı olduğumuz “Demir döküm üzeri, ısı ve darbelere dayanıklı Cam Kaplama” yöntemimizin amacı, dökme demirden imal edilmiş pişirme, sunum ve saklama kaplarının tüm yüzeylerini koruyarak, çizilme ve zedelenmeyi engellemektir. Aynı zamanda korozyona karşı koruduğu yüzeyle kimyasal veya sıvı maddenin temasını keserek, uzun ömürlülük ve sağlık açısından en ideal zemin işlemini gerçekleştirmektir.

Kaplamamızın diğer bir amacı, kaplama yüzeyini pürüzsüzleştirip, camsı bir kayganlık ve parlaklık sağlayarak, kolay temizlenebilen ve sağlığa en uygun olan bir yapıya ulaşmaktır.
Bu kaplama yöntemimiz ile meydana getirilen malzemelerde (Biz bunu şuan için sadece döküm tava ve tencerelerde kullanıyoruz.) sıvı veya kimyasal maddelerin metal/dökme demir ile teması önlenmektedir. Yüzeyinin darbelere dayanıklılığı sayesinde çizilme, pas ve bakteri üremesi önlenmekte ve temizleme kolaylığı ile kullanım kolaylığı sağlamaktır. Kullanım ve temizleme esnasında kullanılan herhangi bir sert materyal (spatula, tel fırça vb…) ile çizilmez özelliktedir. Kimyasal maddeler dâhil her türlü materyal ile temizlenebilme özelliğine sahip olup, geçirgenlikten uzak ve mukavemeti yüksektir.

Döküm pişirme kapları ile ilgili kaplama tekniğinin bilinen durumunda malzemelerin korozyon ve pasa karşı dayanımını arttırmak maksadıyla, emaye kullanılmaktadır.
Fakat emaye ile kaplı dökme demir malzemelerin yüzeyinde zamanla çatlama ve darbelerde sert malzemelerin teması ile yüzey çizilmeleri oluşur. Çizilen yerlerde paslanma meydana gelir. Özellikle gıda ile direk teması olan zeminlerde, çatlamaların ve kullanılan yüzey temizleyici maddeden etkilenme sonucu oluşan noktasal kopuklukların ve çiziklerin yol açtığı aşikardır. Bu da  gıda ile metal ve deterjan teması ve infüzyonunun, insan sağlığına olumsuz etki yarattığı bilimsel olarak bilinmektedir.

Yukarıda bahsedilen dezavantajlara çözüm üretmek amacı ile meydana getirilen, gövdesi dökme demirden imal edilmiş tava ve tencerelerimizin tüm yüzeylerinin, sağlığa zararsız ve dayanıklılığı arttırılmış cam ile kaplanmasıyla elde edilen ürünlerdir. Piyasalarda bulunan ve emaye kaplamasının zarar görmesinden dolayı yaşanan olumsuzlukların ve eksiklikleri göz önüne alınarak bulunmuştur. Dayanıklılığı sayesinde tüketiciye ömür boyu kullanım garantisi altında her türlü sert malzeme ile kullanma avantajı sağlamaktadır. Bu kaplama bir kere uygulandığında, camın doğada yok olma süresi kadar koruma sağlamaktadır. Bu şarlara haiz olan bu ürün Dünya’da Tek olarak patentine sahip olduğumuz bir yöntemdir.

2000 li yıllarda oluşan bilinçli tüketici modelinin organik ve sağlıklı ürünlere yönlenmesi ve bu trendin her geçen gün artma eğiliminde olması öncelikle bu buluş ile üretilen ürünlerin günümüzde ve gelecekte aranan ürünler arasında alacağı konumunu güçlendirecektir.

Son 15 yılda kanser vakalarının tüm dünyadaki artışı ve çağın hastalığı konumuna oturması, insanların sağlık ile ilgili bilinçlerinin artması/ arttırılması, tüm gelişmiş dünya ülkelerindeki görsel ve yazılı basının bu konuya yönelmesi, sağlık bilincinin oluşmasına, oluşan bilincin de taleplerine yol açmaktadır. Bu yöneliş bu gün önemliyse gelecekte daha da önem arz edecektir.

kaplama_1
kaplama_2